Zautomatyzowany zakup Bitcoin – czyli strategia DCA na rynku krypotwalut

Zautomatyzowany zakup kryptowalut pozwala zbudować trwałą i efektywną strategie inwestowania bez większego wysiłku.
zautomatyzowana inwestycja w bitcoin

Dla przeciętnego inwestora, wejście na giełdę kryptowalut, ustawienie zleceń z limitem, stop lossów i próba zastosowania analizy technicznej na wykresie jest zniechęcającym zadaniem. Faktem jest, że większość ludzi po prostu nie chce tego robić. Tak bardzo jak kocham Bitcoina i ekosystem kryptowalut, tak samo nie lubię robić tych rzeczy.

Jeśli jesteś taki jak ja, i jesteś bardziej inwestorem (nie day traderem, który uwielbia patrzeć na wykresy przez 12+ godzin dziennie), który chce się trochę zdemaskować lub zdywersyfikować Bitcoin, najlepszym sposobem jest użycie metody “Dollar Cost Averaging”.

W tym krótkim opisie przedstawię Ci podstawy tego, jak uśrednianie kosztów dolara działa w kryptowalucie i jak możesz to łatwo zrobić dla Bitcoina już teraz.

Co to jest Dollar Cost Averaging?

Istnieje wiele świetnych artykułów i blogów na temat Dollar Cost Averaging lub “DCA” w skrócie. Mówiąc najprościej, jest to po prostu kupowanie określonej ilości czegoś w określonym czasie, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Ta strategia pomaga zminimalizować ryzyko, a także pomaga “uśrednić” zmienność rzeczy, którą kupujesz w czasie.

Przykładem może być kupowanie Bitcoina co tydzień w poniedziałek przez dłuższy okres czasu. Wszyscy wiemy, że cena Bitcoin waha się dość mocno (to wydaje się wyłączać wielu inwestorów z tego rynku, ale nie jest to koniecznie zła rzecz!), więc inwestowanie tej samej kwoty niezależnie od ceny pomaga zmniejszyć ekspozycję na zmienność w czasie. 

Zautomatyzowany zakup bitcoin

Pasywne inwestowanie w kryptowaluty - bitfilar

Grapefruit slice atop a pile of other slices

Świetnym przykładem takiej strategii jest autor bloga Bitfilar, który zdecydował się inwestować w ten sposób 10% kwoty płacy minimalnej w Polsce.

W momencie pisania tego artykułu, przez 76 miesięcy zainwestował 16690 zł, osiągając roczną stopa zwrotu na poziomie 1135.97%.

Przykład Bitfilar w prost pokazuje, że zautomatyzowana inwestycja w Bitcoin może być korzystna zarówno dla osób bardzo bogatych, które dysponują dużymi środkami, jak i dla drobnych inwestorów, którzy po prostu chcieliby pomnożyć swoje skromne oszczędności.

Co ważne, możesz zainwestować dokładnie taką sumę pieniędzy, jak chcesz.

Takie podejście  również pomaga w zdrowiu psychicznym! Zamiast martwić się o cenę Bitcoin, sprawdzając kursy, tracąc nerwy przez gwałtowne skoki kursu, można po prostu rodzaj ustawić stałe zlecenie kupna i zapomnieć o inwestycji.

Zasadniczo usuwasz emocje z związane z inwestowaniem w kryptowaluty i jednocześnie pozwala Ci to myśleć w bardziej długoterminowych kategoriach inwestycyjnych.

Jak zautomatyzować zakup Bitcoin?

cykliczny zakup kryptowalut na binance Aby zacząć, możesz oczywiście po prostu ręcznie kupować Bitcoin na giełdzie kryptowalut, takiej jak Binance. Binance umożliwia, zautomatyzowane kupowanie kryptowalut, które idealnie wpasowuje się do omawianej strategii –  “ustaw i zapomnij”. Możemy wybrać kwotę, oraz powtarzalność wykonania zlecenia. Przykładowo możemy ustawić zakup BTC za 50 zł każdego tygodnia w niedzielę.

Należy pamiętać że, inwestując pieniądze zawsze robimy to z myślą o tym, by zarabiać, lecz wartość kryptowalut zmienia się jednak bardzo szybko, dlatego też może się zdarzyć tak, że po zakupie Bitcoinów zaczną one nagle tracić na wartości. W tej sytuacji nie powinniśmy panikować i trzymać się swojej strategii.


Przede wszystkim pamiętajmy, że inwestycja w kryptowaluty powinna być inwestycją długoterminową, co oznacza, że spodziewane zyski zobaczymy dopiero za kilka lat.

Grapefruit slice atop a pile of other slices
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Thanks for submitting your comment!
Related Posts
Total
0
Share