Opis 12 sposobów zarabiania przez internet

Jak zarabiać przez internet?

Zarabianie przez internet, to bardzo szerokie pojęcie, którym interesuje się wielu ludzi. Zarabiać przez internet można na wiele różnych sposobów, a oto kilka przykładów:

1. Ankiety

Bardzo łatwy sposób zarabiania polegający na dzieleniu się swoją opinią na różne tematy. Raczej średnio dochodowy, ale za to bardzo prosty i w zasięgu każdego, żeby zarabiać nie trzeba mieć żadnych specjalnych umiejętności, czy wiedzy. Wystarczy znaleźć serwis z ankietami i zacząć zarabianie przez internet.

2. Bux

Bardzo wiele osób swoją przygodę z zarabianiem przez internet zaczyna właśnie od bux. Są to bardzo proste czynności w tym popularne klikanie w reklamy, czytanie e-maili, oglądanie reklam i inne proste czynności. Największą wadą bux są niewielkie, a nawet bardzo niewielkie zarobki rzędu kilku złotych miesięcznie, ale jak to się mówi „od czegoś trzeba zacząć”. Często jest to pierwszy przystanek przed bardziej dochodowymi sposobami zarabiania w sieci.

Grapefruit slice atop a pile of other slices

3. Skrócone linki

Zarabia się jak sugeruje nazwa na skracaniu linków. Czasami linki są zbyt długie więc nawet wypada je skrócić i można to zrobić w programie który za to zapłaci zamiast w darmowym. Problem w tym, że zanim przejdzie się do strony docelowej trzeba odczekać 5 sekund lub przepisać kod (captcha), a jak wiadomo ludzie ani nie lubią czekać, ani wykonywać dodatkowych czynności, więc można spodziewać się większej ilości porzuceń przejścia na stronę. Sposób zarabiania raczej nie jest dochodowy, chyba że ktoś ma bazę wielu chętnie i regularnie odwiedzanych linków, to wtedy może dobrze zarobić.

4. Własny kanał

Nie trzeba wyjaśniać na czym polega ten sposób zarabiania. Zakłada się swój własny kanał Na YT, Dailymotion, czy innym serwisie, który płaci za przesyłanie filmów i zarabia między innymi na reklamach wyświetlanych podczas filmu. Zarabianie tym sposobem jest bardzo dochodowe, ale nie każdy odniesie sukces.

5. Blog

Grapefruit slice atop a pile of other slices

Jak ktoś woli pisać, a nie tworzyć filmy, to może założyć swój własny blog. Zarabianie na blogu również może okazać się bardzo dochodowym zajęciem, ale tu też nie każdy odniesie sukces, o czym świadczą całe masy porzuconych blogów, wiele z nich to niespełnione finansowe marzenia twórców. Blog to wielofunkcyjne narzędzie finansowe i tylko od jego twórcy zależy jak to wykorzysta.

6. Chałupnictwo

Można powiedzieć zarabianie legenda. Słyszy się bardzo wiele historii na temat tego ile można zarobić, ale też wiele, że to zwykłe oszustwo. Prawda leży gdzieś po środku, nie da się zarobić „milionów”, ale też nie są to same oszustwa, chociaż niestety trzeba przyznać, że większość firm to oszuści i natrafienie na kogoś uczciwego jest już sukcesem, przed podjęciem zlecenia, należy dokładnie prześledzić firmę czy warto i nie wysyłać żadnych pieniędzy, żeby otrzymać towar do pracy, bo często po dokonanym przelewie kontakt się urywa. Chałupnictwo, to proste czynności jak skręcanie długopisów, składanie chusteczek w odpowiednie wzory, składanie pudełek i inne zazwyczaj nieskomplikowane czynności.

7. Programy partnerskie

Współpraca z programami partnerskimi polega na promowaniu ich produktów lub usług w zamian za prowizję od sprzedaży. Jak ktoś ma rozbudowany blog lub kanał, to sposób zarabiania na programach partnerskich może okazać się bardzo opłacalny finansowo. Programy partnerskie oferują produkty i usługi z bardzo wielu kategorii więc z pewnością każdy znajdzie coś do promowania dla siebie., co najbardziej pasuje do jego tematyki kanału, czy bloga.

8. Reflinki (system polecony)

Grapefruit slice atop a pile of other slices

Działają podobnie programy partnerskie, czyli coś się promuje np. jakiś serwis i daje link do rejestracji z tą różnicą, że w tym przypadku najczęściej dostaje się X% od zarobków naszego poleconego, bo każda osoba, która zarejestruje się z naszego reflinka staje się poleconym, zamiast dostawać prowizję od sprzedaży. Taki model, czyli system poleconych stosuje się w serwisach, na których można zarabiać, a nie które coś sprzedają. Nie można tu dać prowizji za sprzedaż, więc wykorzystuje się inne korzyści finansowe. Na przykład poleceni to jedyny ratunek, aby na bux zarabiać coś więcej niż kilka może kilkanaście złotych miesięcznie. Kluczowi się tak zwani aktywni poleceni, czyli tacy, którzy coś zarabiają i z których ma się korzyści finansowe.

9. Taniej kupie drożej sprzedam

Zarabianie tym sposobem wymaga chociaż orientacyjnej znajomości rynku, aby „wyłapać” okazję, a potem sprzedać coś drożej. Jak ktoś zna bardzo dobrze rynek i łapie każda okazję/promocję, to może dobrze na tym zarobić z kolei jak ktoś nie zna rynku i cen, to może stracić.

10. Współpraca z markami

Bardzo dochodowy sposób zarabiania, ale niestety nie dla wszystkich, a raczej dla bardziej znanych blogów czy kanałów. Pośrednią współpracę każdy może podjąć, dzięki wcześniej wspomnianym programom partnerskim, ale bezpośrednią i bardziej dochodową raczej tylko ci więksi gracze. Taka marka może zostać sponsorem, za określone korzyści, może lokować swoje produkty, czy dać swoje produkty do recenzji, współpraca z markami odbywa się na wielu płaszczyznach.

11. Własny sklep / własne produkty

Nie ma co się rozpisywać jest to sprzedaż swoich produktów – koszulek, kubków, czapek jednym słowem wszystkiego. Można postawić sklep na własnej stronie internetowej lub skorzystać z gotowego rozwiązania, czyli zarejestrować się na jednej ze stron, gdzie można umieścić swoje produkty i korzystać z pośrednika podczas sprzedaży. Popularni blogerzy, czy youtuberzy bardzo często mają swoje produkty do sprzedaży. Nigdy nie ma gwarancji sukcesu, ale dla niektórych zarabianie tym sposobem jest bardzo dochodowe. Na pewno warto spróbować.

12. Surfy / autosurfy

Na koniec sposób, gdzie można zarabiać bez żadnego wysiłku i nic nie robiąc. Wystarczy zarejestrować się na odpowiedniej stronie i zainstalować/włączyć surf lub autosurf. Reklamy będą leciały w nowej karcie przeglądarki lub jako niewielki baner na ekranie monitora, a my możemy robić na komputerze to co zawsze. Każda reklama to określona ilość punktów, którą potem można wymienić na gotówkę lub nagrodę. Oczywiście nie są to duże pieniądze, ale jak ktoś i tak często siedzi przed komputerem, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki surf włączył. Na pewno nie opłaca robić się odwrotnie, czyli włączać komputer, czy laptop, tylko po to, aby odpalić surf.

Jak już wspomniałem zarabianie w internecie to bardzo szeroki temat, a 12 wyżej wymienionych sposobów zarabiania nie wyczerpuje go w całości. Sposobów zarabiania przez internet jest tak wiele, że spokojnie można stwierdzić, że każdy kto będzie chciał zarabiać znajdzie jakiś sposób dla siebie, który mu najbardziej podpasuje, a to ile będzie zarabiał i czy jego zarabianie będzie skuteczne zależy już tylko od niego. Poświęconego czasu, zaangażowania, uczenia się na ewentualnych błędach i stałego rozwijania się.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Thanks for submitting your comment!
Related Posts
Total
0
Share