Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Portfel sprzętowy Ledger Nano X to urządzenie do bezpiecznego przechowywania kryptowalut. Nano X pozwala przechowywać wiele rodzajów kryptowalut, w tym m.in. Bitcoin, Ethereum lub Cardano. 

 Obsługiwać Nano X możemy bezprzewodowo lub przez kabel USB połączony z komputerem, a samo urządzenie swoim wyglądem przypomina pendrive.

Ledger Nano X
WYGODA OBSŁUGI
BEZPIECZEŃSTWO
ILOŚĆ KRYPTOWALUT
CENA

Zalety

  • najbezpieczniejsze urządzenie na rynku
  • łatwość i szybkość obsługi
  • duża ilość obsługiwanych kryptowalut

Wady

  • cena

Ledger Nano X, czyli bezpieczny portfel kryptowalut

Ogromne wzrosty kursów kryptowalut oraz duży skok zainteresowania inwestorów, niesie ze sobą także pewne zagrożenia. Kwestia bezpiecznego przechowywania aktywów jest bardzo istotna niezależnie w co inwestujemy..

Inwestując w popularne formy inwestycji nie trzeba się zbytnio martwić. W końcu za bezpieczeństwo np. posiadanych akcji odpowiada Twój dom maklerski i Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. W przypadku lokat będzie to z kolei bank, nadzorowany przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Zupełnie inaczej jest w przypadku kryptowalut, bo nie  podlegają one żadnej kontroli zewnętrznej instytucji. To właśnie m.in. dlatego wymagają zupełnie innego podejścia, niż np. akcje czy inne zdematerializowane aktywa.

Przechowywanie kryptowalut jest specyficzne, ponieważ to Ty i tylko Ty odpowiadasz za bezpieczeństwo swoich środków. Stąd tak istotne jest ich właściwe, a przede wszystkim bezpieczne przechowywanie. W tym przypadku, pomocny może okazać się sprzętowy portfel Nano X.

Co to jest Ledger Nano X?

Do powstania portfela doszło po sporym sukcesie jego poprzedniej wersji, czyli Nano S. Razem z nowszą opcją, użytkownicy mogli otrzymać swego rodzaju powiew świeżości, jak i usprawnione w różnych obszarach doświadczenia w przechowaniu własnych zasobów.

Ledger Nano X cena

Model Nano X opracowano w francuskiej firmie Ledger, która swoją działalność rozpoczęła w roku 2014. Przedsiębiorstwo to wykorzystało swoje doświadczenie, żeby móc stworzyć jedno spośród najlepszych na rynku urządzeń służących celem przechowania kryptowalut. 

Nano X, w przeciwieństwie do własnego poprzednika, posiada lepszą funkcjonalność. Nano X wyposażono między innymi w: baterię jonowo-litową o pojemności 100 mAh, łączność Bluetooth, jak i możliwość obsługi większej liczby aplikacji oraz różnych kryptowalut. 

Cena Ledger Nano X - gdzie kupić i ile kosztuje?

Z uwagi na to, iż na portfelach sprzętowych przetrzymywane są kryptowaluty, warto jest dbać o pełne bezpieczeństwo, już na etapie ich zakupu. Ledger Nano X, tak samo jak inne tego typu portfele, powinien być zawsze kupowany bezpośrednio na stronie producenta, czyli w tym przypadku na witrynie: ledgerwallet.com.

W przeciwnym wypadku może się okazać, iż ktoś ingerował w hardware albo software przed sprzedażą i docelowo zyska dostęp do naszych prywatnych kluczy. To zaś prowadzi w prostej linii do ataku hakerów, zaś w konsekwencji do utraty wszelkich środków. 

Za jedno urządzenie przyjdzie nam zapłacić około 140 USD. Chociaż cena ta może się nam wydawać nieco wysoka, to z pewnością, jest ona tego warta. Funkcje, a przede wszystkim najwyższy poziom bezpieczeństwa, którym pochwalić się może Nano X, zdecydowanie dają pewność tego, iż wybraliśmy najlepszy tego typu produkt na rynku.

Warto mieć na uwadze, iż młodszego brata Nano X, czyli portfel o oznaczeniu Ledger Nano S, kupimy już bez przeszkód za połowę wymienionej wyżej ceny. 

Czy Ledger Nano X jest bezpieczny?

Portfel Ledger Nano X wyposażono w wiele rozwiązań, które zapewniają bezpieczeństwo. Poza bezpiecznym chipsetem przydatnym podczas tworzenia urządzenia, celem zabezpieczenia tego portfela, możemy stosować kod PIN, zaawansowane hasła oraz frazy odzyskiwania. 

Ponieważ urządzenie funkcjonuje w trybie offline przez cały czas, można go podłączyć nawet do zainfekowanych komputerów lub smartfonów bez ryzyka wycieku klucza prywatnego. 

Poza tym, w portfel została wbudowana technologia odpowiadająca za zapobieganie manipulacji. Sprawdza ona regularnie czy czasami nie doszło do naruszania oprogramowania w portfelu. 

Wrażenia i opinie o Ledger Nano X

Urządzenia firmy Ledger od lat cieszą się uznaniem społeczności i ekspertów. Przy zakupie portfela otrzymujemy kartonik owinięty folią termokurczliwą.

Ledger Nano X - zawartość pudełka

Nie ma tutaj żadnej naklejki bezpieczeństwa, ponieważ samo urządzenie jest sprawdzane pod kątem autentyczności za każdym razem, gdy łączy się z dedykowanym oprogramowaniem.

W zestawie oprócz urządzenia dostajemy również kabel USB-C, trzy arkusze do kopii zapasowych, smycz i brelok i naklejkę. 

Jakie kryptowaluty obsługuje Ledger Nano X?

Urządzenie może obsługiwać do 1500 walut jednocześnie, w tym wszystkie tokeny ERC-20. Najpopularniejsze kryptowaluty, które mozemy przechowywać to: Bitcoin, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), EOS (EOS), Dash (DASH), Stellar (XLM), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH), Cardano (ADA), Polkadot (DOT), itd. 

Pełną listę obsługiwanych tokenów możesz znaleźć na oficjalnej stronie producenta pod tym linkiem.

NEWSLETTER

Zapisz się na mój bezpłatny newsletter, by otrzymywać powiadomienia o najnowszych wpisach.

Treść niniejszego serwisu jest wyłącznie informacyjno-edukacyjna, a poszczególne teksty są wyrazem osobistych poglądów ich autorów i nie stanowi rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu. 

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.