Jak wybrać program afiliacyjny, który będzie się wiązał z dużymi zyskami i satysfakcją?

Czym jest marketing afiliacyjny ?

Marketing afiliacyjny to bardzo popularny sposób zarabiania w sieci, który polega na promocji rozmaitych produktów i usług na blogach i w mediach społecznościowych, dzięki czemu uzyskuje się dochód pasywny, który często potrafi być imponujący. Zarabianie przez Internet w ten sposób skuteczne jest przede wszystkim wtedy, gdy wybierze się dobry program afiliacyjny, co nie jest łatwe, jednak stosując się do kilku wskazówek, można nawiązać współpracę, która będzie początkiem lukratywnego biznesu.

Wiarygodność programu afiliacyjnego i deklarowane przychody

Istnieje wiele programów afiliacyjnych, jednak nie wszystkie są uruchamiane przez godne zaufania podmioty, a niektóre wręcz pachną oszustwem. Chociaż istnieje niejeden wysoce opłacalny program afiliacyjny uruchomiony przez zaufane firmy, należy zawsze zachować ostrożność i zawsze sprawdzić wiarygodność oferty, która wydaje się wręcz aż za piękna, by mogła być prawdziwa. Czerwona lampka powinna się też zapalić w momencie, gdy twórcy programu obiecują pewne i jednocześnie spore zyski, które rzekomo da się osiągnąć w krótkim czasie.

Chociaż zarabianie na afiliacji może zacząć każdy i jest ono stosunkowo łatwe, sukces nie przyjdzie bez ciężkiej pracy i tygodni – a nawet miesięcy – tworzenia wysokiej jakości treści, które zaczną przynosić pierwsze satysfakcjonujące dochody. Najlepiej więc wybierać programy afiliacyjne znanych sklepów i firm, które działają już na rynku od lat.

Bogactwo narzędzi oferowanych przez twórców programu afiliacyjnego

Dobry program afiliacyjny musi oferować osobom biorącym w nim udział cały zestaw narzędzi, dzięki którym będą one mogły efektywnie promować produkty i monitorować efekty swoich działań. Podstawowym narzędziem każdego programu są linki afiliacyjne, dzięki którym takie zarabianie w Internecie jest możliwe.

Grapefruit slice atop a pile of other slices

Program musi oferować narzędzia do ich łatwego tworzenia. Coraz popularniejsze stają się na przykład aplikacje mobilne konkretnych programów, dzięki którym można podczas przeglądania produktów w różnych sklepach błyskawicznie tworzyć linki afiliacyjne – wystarczy tylko udostępnić link produktu, który przetwarzany jest na link służący zarabianiu.

Równie ważny jest wygodny panel, z którego poziomu można mieć wgląd w skuteczność działań, w tym w swoje zarobki. Te powinny być pokazywane najlepiej w czasie rzeczywistym, co nie wszędzie jest standardem i zdarza się, że występują spore opóźnienia pomiędzy zaistnieniem skutecznej konwersji a pojawieniem się należnej kwoty do wypłaty w panelu.

Dobre programy afiliacyjne posiadać będą też narzędzia wspomagające działania marketingowe na stronie internetowej czy w mediach społecznościowych. Posiadają one między innymi możliwość stworzenia banerów i innych grafik reklamowych, a także ułatwiają udostępnianie informacji o produktach w social mediach.

Wyspecjalizowany program afiliacyjny a koncentracja na konkretnej niszy

Niejeden dobry program afiliacyjny posiada dość wąski asortyment produktów i usług, które można w jego ramach promować. Wiele osób omija takie programy, jednak prawda jest taka, że kluczem do efektywnego zarabiania na afiliacji jest specjalizacja, a więc i znalezienie dość wąskiej niszy.

Istnieje wiele programów afiliacyjnych, w ramach których promuje się jedynie produkty i usługi należące do ściśle określonej kategorii. Bardziej opłacalne nisze to między innymi:

• zioła i suplementy diety
• usługi finansowe i inwestycje
• kryptowaluty
• kursy internetowe
• marketing internetowy
• sprzęt RTV i AGD

Dobrze wybrać wyspecjalizowany program, by zmaksymalizować zyski. Jednocześnie specjalizacja służy samorozwojowi, a z czasem tworzone treści charakteryzować się będą coraz większą jakością i skutecznością.

Grapefruit slice atop a pile of other slices

Takie zawężenie niszy korzystne jest przede wszystkim dla osób, które mają potencjał stania się autorytetami w pewnej dziedzinie, gdyż związane jest z nią ich wykształcenie, bądź też wykonywany zawód. Osoby, których wykształcenie związane jest z ochroną zdrowia i naukami przyrodniczymi, mogą na przykład tworzyć wysokiej jakości treści eksperckie dotyczące ziół i kosmetyków, a także zdrowego stylu życia i sportu, promując skutecznie produkty odpowiednie dla tych nisz. Osoby związane z branżą beauty, kulinarną, ogrodniczą, czy też budowlaną i remontową, także mają spore pole do popisu, tak samo, jak osoby znające się na finansach, inwestycjach, kredytach i pożyczkach.

By tworzyć wysokiej jakości treści w ramach wielu nisz, nie trzeba jednak posiadać specjalistycznego wykształcenia czy ukończonych studiów, jednak należy cały czas zdobywać wiedzę, kształcić się, brać udział w kursach, szkoleniach i innych formach kształcenia, a także śledzić na bieżąco wszystkie nowinki związane z daną niszą. Tylko dzięki takiemu podejściu znajdzie się naprawdę dobry program afiliacyjny, który umożliwi osiągnięcie imponujących wyników finansowych.

Prowizja od sprzedaży – czy musi być wysoka?

Osoby, które planują zarabianie na afiliacji, bardzo często kierują się przede wszystkim wysokością prowizji, którą oferuje dany program. Najczęściej jest wybrać taki, w którym będzie ona wysoka. Dzięki temu nawet pojedyncza sprzedaż produktu poprzez link afiliacyjny przyniesie zauważalny zysk. Niejeden opłacalny program afiliacyjny oferuje zyski na poziomie 20%, a nawet większe.

Nie oznacza to jednak, że programy, które oferują kilkuprocentowe zyski, nie mogą przynieść sporych dochodów. W przypadku nawiązania współpracy z dużymi sklepami internetowymi, które posiadają szeroki asortyment, z którego sporą część stanowią artykuły, które dość łatwo jest sprzedać, jej opłacalność może być wysoka.

Wiele osób zarabia krocie na promocji niedrogich gadżetów, akcesoriów do smartfonów i rozmaitych artykułów niezbędnych w życiu codziennym, za których sprzedaż otrzymują zaledwie kilka procent prowizji, która do tego jest mała, gdyż niska jest też cena przedmiotów. Ponieważ zapotrzebowanie na te artykuły jest jednak spore, to przy odrobinie kreatywności i umiejętnym sposobie tworzenia treści wielu blogerów i influencerów skłania do zakupu danego artykułu dziesiątki, setki, czy nawet tysiące osób.

Dobre rozeznanie w programach afiliacyjnych i opinie osób, które w nich uczestniczą

Zanim wybierze się program afiliacyjny, dobrze zapoznać się z opiniami i poradami osób, które już do danego programu przystąpiły i mogą podzielić się wrażeniami i wskazówkami. Istnieje wiele polskich forów internetowych poświęconych marketingowi internetowemu, a bardzo cennym źródłem informacji będą też grupy na Facebooku.

Grapefruit slice atop a pile of other slices

Bardzo często w takich miejscach osoby uczestniczące w dyskusjach dzielą się swoimi wynikami, pokazują statystyki, a także mówią, ile czasu i pieniędzy poświęciły na promocję produktów, co daje cenną możliwość dokładnego zapoznania się z danym programem przed rejestracją do niego. Dzięki uczestnictwu w takich dyskusjach można się przekonać też, że dochód pasywny nie do końca jest tym, co wyobraża sobie wiele osób, gdyż jak na dłoni widzi się wtedy ogrom pracy, jaką należy wykonać, by z zarabiania na marketingu afiliacyjnym uczynić pełnowymiarowy biznes.

Rozeznanie w trendach

Przed rozpoczęciem marketingu afiliacyjnego w ramach konkretnej niszy dobrze zorientować się, jakie są związane z nią trendy i czego tak naprawdę szukają internauci. Nie zawsze wybór popularnej tematyki oznacza wysokie dochody. Czasami warto wybrać mniej popularną niszę, w ramach której łatwiej będzie uzyskać czytelników i widoczność, jednak nawet w takim przypadku powinno się posiadać obraz sytuacji, a ten łatwo uzyskać, korzystając z jednego z licznych narzędzi do analizy trendów.

Nieocenione okaże się tu między innymi darmowe narzędzie Google Trends, dzięki któremu można nie tylko zapoznać się z bieżącymi trendami, ale również przeanalizować, jak kształtuje się ich popularność na przestrzeni roku. Dzięki temu można odkryć zarówno takie tematy, które cieszą się wysokim zainteresowaniem przez cały rok, jak i takie, które są typowo sezonowe.

Innym narzędziem, również darmowym, jest Twitter Trends. Jest ono częścią tego giganta mediów społecznościowych i również pozwala odkryć tematy, o których warto pisać. Dodatkowo warto zawsze śledzić liczne blogi branżowe i specjalistyczne, dodając je do ulubionego czytnika wiadomości, w każdej chwili mogąc sięgnąć po nowe ważne artykuły, które będą też o wiele trudniejsze do przeoczenia dzięki korzystaniu z takiej aplikacji.

Powyższe wskazówki dotyczące wyboru opłacalnego programu afiliacyjnego z całą pewnością przydadzą się każdemu, kto planuje zdobyć dochód pasywny lub już to robi, chcąc zwiększyć zyski.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Thanks for submitting your comment!
Related Posts
Total
0
Share